• Profil szkoły

• Nasza szkoła jest podstawową szkołą publiczną z oddziałem przedszkolnym. W obecnym czasie kształci się u nas 170 uczniów, którzy chodzą do sześciu klas szkoły podstawowej i dwóch oddziałów przedszkolnych.

BAZA SZKOŁY.

Szkoła ma dobrą bazę lokalową. Nauka odbywa się na jednej zmianie. Jest sześć klasopracowni i sala oddziału przedszkolnego. Funkcjonuje pracownia komputerowa, biblioteka ze stanowiskami komputerowymi i dostępem do Internetu. Działa świetlica z dożywianiem. Jest niepełnowymiarowa sala gimnastyczna i boisko sportowe o asfaltowej nawierzchni. Rozbudowany plac zabaw . Zaplecze sportowe szkoły stanowi również boisko klubu piłkarskiego "Olimpii Kąty". Siedziba klubu mieści się w jednym z pomieszczeń szkoły. Dla realizacji celów edukacji regionalnej utworzono Izbę Regionalną, nad którą pieczę trzyma mgr Alina Hołyst.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI I ORGANIZACJE SZKOLNE:

SAMORZĄD UCZNIOWSKI - opiekun Urszula Kołdras, mgr Monika Trojanowska

MAŁY RATOWNICZEK - opiekun mgr Dorota Grabarz

KLUB WIEWIÓRKA - opiekun mgr Krystyna Wilczak

SK LOP - opiekun mgr Danuta Motak

SKO - opiekun mgr Rafał Mordarski

SZKOLNA GAZETKA : "Prymus"

SZKOLNY RADIOWĘZEŁ: Radio "Mini - Max"