„Chcę zostać programistą – już nie chcę grać, chcę tworzyć gry”
- Dzień 21 czerwca 2016 roku na długo pozostanie w pamięci młodych programistów z Kątów. W tym dniu, po raz pierwszy na forum szkoły zostały przedstawione efekty pracy uczestników innowacji pedagogicznej. Wszystkie prezentacje programów spotkały się z serdecznym przyjęciem przez całą społeczność szkolną i nagrodzone gromkimi brawami.
Autorzy projektów:
„Wiosna” - Oskar Żołna
„Księżniczka” - Gabriela Maciaś
„Przyjaciel” – Julia Czyżycka
„Jedno życzenie” - Patrycja Nowak
„Wakacje” – Jakub Czyżycki
- Przedstawiciele trzeciej klasy przygotowują się do stworzenia swoich pierwszych projektów. Uczestnicy zajęć puścili wodze fantazji i tworzą ciekawe opowieści, labirynty, zadania z „niespodzianką”. Każde zajęcia przynoszą nowe pomysły, ciekawe rozwiązania, a do prezentacji efektów, coraz mniej czasu.
- Plany planami, a życie często płata figle.
W związku z nieobecnością nauczyciela, wychowawczyni klasy III - mgr Mariola Leśniak podjęła się wprowadzenia swoich podopiecznych w zagadnienia sterowania obiektem za pomocą ciągu poleceń oraz prostymi procedurami.
Wyniki Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2016 – etap domowy - Kategoria A
- Oskar Żołna
- Gabriela Maciaś
- Patrycja Nowak
- Julia Czyżycka
- Anna Łagosz
- Natalia Bednarek
- Łukasz Musiał
- Piotr Pajor
ZOBACZ: Wyniki Baltie - Etap domowy.pdf
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
- Nadszedł czas próby. Dziewięcioro uczniów klasy trzeciej przystąpiło do Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2016 /informacje: http://baltie.pl/pl/ . W konkursie bierze udział ponad 6 tysięcy uczestników z trzech państw (Polski, Czech, Słowacji).
ZOBACZ: Junior B3 - wyniki ciagle.pdf
Życzymy powodzenia!
- Grudzień i styczeń to czas przygotowania do Międzynarodowego Konkursu Baltie 2016. Uczniowie doskonalą logowanie się za pomocą swojego UID oraz hasła na konkursowym serwerze SPG, pobieranie zadań konkursowych z platformy oraz pogłębiają swoje umiejętności rozwiązywania zadań i wysyłania rozwiązań na serwer. Ocena każdego (nieodrzuconego przez serwer) zadania następuje w kolejności:
1. Błędy w scenie.
2. Błędy w grafice.
3. Błędy w pliku tekstowym.
4. Liczba poleceń.
5. Liczba prób (nagrania na serwer).
- W zajęciach dzielnie uczestniczą trzecioklasiści. Dwanaścioro uczniów ma swoje indywidualne konto na platformie SPG. Uczniowie zdobytą wiedzę na zajęciach mogą rozwijać, rozwiązując zadania w konkursie Junior B3.
- W październiku 2015 roku rozpoczęły się „Spotkania z Baltiem” w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Chcę zostać programistą – już nie chcę grać, chcę tworzyć gry”. Oferta zajęć dodatkowych skierowana jest do uczniów młodszych.