• Czytam z klasą!

• ►MODUŁ II

Klasa 1a zrealizowała II moduł innowacji pedagogicznej ,,Czytam z klasą”. Wspólnie poznawaliśmy przygody wesołego kota-Cukierka, bohatera książki Waldemara Cichonia „Cukierku, ty łobuzie”. Po  przeczytaniu lektury w klasie  przystąpiliśmy do wykonywania kolejnych zadań:

1. Wypełniliśmy „Lekturniki” jako podstawowe zadania. Każdy uczeń wypełnił stronę tytułową, namalował portret bohatera i narysował ulubioną przygodę Cukierka. Zaprogramował też  trasę dla ozobota w kształcie  kota, praca ta sprawiła  dzieciom wiele przyjemności.

2. Zorganizowaliśmy „klasowy konkurs pięknego czytania”. Uczniowie biorący udział w konkursie czytali wybrany przez siebie fragment książki. Pozostali wcielili się w rolę jury. W dużym zaciekawieniem słuchali i oceniali. Każdy uczestnik otrzymał też pamiątkowy dyplom.

3.  Wykonaliśmy  legowiska dla naszych  pupili-zwierzaczków. Ta praca sprawiła nam wiele radości. Każdy starał się zrobić wygodne, kolorowe i przyjemne „mieszkanko” dla swojej ulubionej zwierzęcej  maskotki. Efekty były zadziwiające.

4. Przygotowaliśmy gazetkę na szkolnym korytarzu , aby zachęcić innych do zapoznania się z lekturą. Wiemy, że przyciągała tłumy i są pierwsze efekty- z biblioteki szkolnej zniknęły wszystkie egzemplarze o Cukierku. Podsumowaniem naszej pracy z lekturą był quiz –gra planszowa wiedzy o małym kocie łobuzie.

Mariola Leśniak

►Czytam z klasą lekturki spod chmurki

Prezentacja INNOWACJA PEDAGOGICZNA Czytam z klasa .pptx

Uczniowie klasy Ia  zakończyli realizację zadań z I modułu innowacji pedagogicznej ,,Czytam z klasą lekturki spod chmurki”.

Jako wprowadzenie wspólnie oglądaliśmy film o Czytusiach . Następnie każdy uczeń wykonał swojego Czytusia. Każde dziecko otrzymało wydrukowany i spięty w formie zeszytu ,,Lekturnik”, który podpisał i pokolorował okładkę. Wybraliśmy lekturę Justyny Bednarek  ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek(czterech prawych i sześciu lewych) ". Przez kolejne tygodnie czytaliśmy w klasie kolejne rozdziały książki i systematycznie uzupełnialiśmy zadania z lekturnika.  Napisaliśmy metryczkę książki , rysowaliśmy bohaterów i ich niesamowite przygody oraz wykonywaliśmy  zadania z kodowania.

Przygotowaliśmy KĄCIK CZYTELNICZY . Umieściliśmy w nim plakat projektu i Czytusie , które zachęcają do obcowania z ciekawymi książkami oraz pufę i dywan. W kąciku zawisły również chmurki i  portrety niesamowitych bohaterów- skarpetki  wykonane przez dzieci.

Uczniowie wykonali  zakładki do książek z motywem niesamowitych skarpetek i  podarowali je osobom , które lubią .

Zaprosiliśmy panią bibliotekarkę Stanisławę Bodek, która przeczytała nam dziesiąty rozdział książki i rozmawiała z nami na temat lektury.

Urządziliśmy również ,, Skarpetkowy tydzień"- przepustką  wejścia do klasy było założenie skarpetek.

Mariola Leśniak