• Informatyczne

• ►Międzynarodowy Konkurs Programistyczny Baltie 2018

W dniu 24 kwietnia 2018 roku nasi najlepsi programiści: Partycja Brzęk (uczennica klasy VI) oraz Oskar Żołna (uczeń klasy V) wzięli udział w etapie wojewódzkim Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2018, który odbył się w PSP nr 7 w Bochni.

Znamy już oficjale wyniki - nasi uczniowie znaleźli się w gronie 100 najlepszych programistów w województwie małopolskim! Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszej owocnej pracy.

Beata Grys

►Międzynarodowy Konkurs Programistyczny Baltie 2018 – etap powiatowy

9 kwietnia 2018 roku w PSP nr 1 w Jadownikach odbył się konkurs Baltie 2018. Z naszej szkoły do etapu powiatowego zostało nominowanych pięciu uczniów:

Patrycja Brzęk uczennica klasy VI

Dominik Maciaś uczeń klasy VI

Bartosz Cięciwa uczeń klasy V

Oskar Żołna uczeń klasy V

Hubert Żołna uczeń klasy IV a.

Naszym młodym programistom życzymy dalszych sukcesów!!!

Beata Grys

Międzynarodowy Konkurs Programistyczny Baltie 2017

Po raz kolejny nasi młodzi programiści zostali nominowani do finału Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2017.  Już w sobotę 10 czerwca czwórka naszych najlepszych informatyków zmierzy się z finałowymi zadaniami. O miejsce w ostatnim etapie konkursu walczyło prawie 13 tysięcy uczestników z trzech państw / http://baltie.pl/pl/ /. W finale reprezentują naszą szkołę: uczennica klasy V Patrycja Brzęk oraz uczniowie klasy VI: Jakub Szot, Patryk Krzyżak oraz Jakub Czyżycki.  Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

Konkurs tematyczny z wykazu konkursów tematycznych ogłoszonych przez

Kuratorium Oświaty w Krakowie na rok szkolny 2014/2015:

Konkurs informatyczny "Małopolskie Baltie 2015"

Etap szkolny:

Dnia 3 listopada 2014 roku odbył się konkurs informatyczny. Wzięło w nim udział 8 uczniów z klas IV-VI. Sześcioro naszych uczniów - spośród 1892 uczestników tego konkursuw Małopolsce, otrzymało awans do etapu rejonowego:

Nr

Pozycja w województwie

Jakub Żołna

KlasaVI

Dawid Serafin

Tomasz Gorycki

Andrzej Repetowski

Jakub Czyżycki

klasa IV

Jakub Szot

klasa IV

Etap powiatowy:

Dnia 22 stycznia 2015 roku odbył się etap powiatowy konkursu „Małopolskie Baltie 2015"w PSP nr 7 w Bochni. Do finału awansował uczeń klasy VI Dawid Serafin, zajmując 66 miejsce w województwie.

Etap wojewódzki:

Dnia 12 marca 2015 roku -  Dawid Serafin  - reprezentował naszą szkołę w finale konkursu „Małopolskie Baltie 2015". Finał odbył się w Krakowie. Nasz uczeń zajął 74 miejsce. Finaliście gratulujemy!

BALTIE 2015 -międzynarodowy konkurs programowania w języku Baltie 3

Etap domowy:

W dniach od 17 grudnia 2014 roku do 23 marca 2015 roku nasi uczniowie mogli zmierzyć się z zadaniami etapu domowego. Do etapu szkolnego zakwalifikowało się 10 uczniów.

Etap szkolny:

W dniu 23 marca 2015 roku odbył się etap szkolny. Uczestniczący w nim uczniowie zajęli następujące pozycje w województwie:

Nr

Pozycja w województwie

Jakub Żołna

Dawid Serafin

Jakub Czyżycki

Tomasz Cięciwa

Tomasz Gorycki

Andrzej Repetowski

Jakub Szot

Karolina Uryga

Dawid Łagosz

Jakub Bieniek

Etap wojewódzki:

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy starała się o organizację placówki konkursowej. Dzięki pomocy i wsparciu: mgr Bernadetty Bocheńskiej, mgr Romana Świdra oraz mgr Michała Seremak, mieliśmy możliwości zorganizowania w PSP w Kątach wojewódzkiej placówki konkursowej. Serdecznie dziękuję nauczycielom za ich zaangażowanie i pracę w komisji konkursowej. W dniu 27 kwietnia 2015 roku rozpoczęliśmy zmagania konkursowe o godzinie 1300. Gościliśmy uczniów z Publicznej SP Nr 3 w Brzesku oraz z  Katolickiego Gimnazjum  w Brzesku. Łącznie w naszej szkole, do etapu wojewódzkiego konkursu „Baltie 2015”, przystąpiło 9 zawodników. Uczniowie naszej szkoły: Tomasz Gorycki (61 miejsce w kraju) oraz Dawid Serafin (76 miejsce w kraju) otrzymali nominację do finału międzynarodowego konkursu „Baltie 2015”. Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w Gdańsku!

Finał:

W dniu 13 czerwca 2015 roku odbył się finał Międzynarodowego Konkursu Programistycznego „Baltie 2015”. W konkursie wzięło udział 9220 uczniów z czterech państw. W ścisłym finale, powiat brzeski, reprezentowali uczniowie klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. gen. Marcina Kątskiego w Kątach: Tomasz Gorycki oraz Dawid Serafin. Uczniowie znaleźli się w gronie 131 najlepszych młodych programistów z Europy Środkowej. Uczniom serdecznie gratulujemy!  Mamy nadzieję, że  zachęceni  sukcesem starszych kolegów,  w przyszłym roku następni uczniowie przystąpią do rywalizacji z równie  wspaniałym  skutkiem. Dziękujemy panu Bogusławowi Kamińskiemu – Wójtowi Gminy Iwkowa za dofinansowanie wyjazdu  i dzięki temu  umożliwienie uczestniczenia w tak wielkim przedsięwzięciu.