• Patron szkoły

•                  II SZKOLNY KONKURS  WIEDZY O PATRONIE  SZKOŁY:

CZY ZNASZ SWOJEGO PATRONA?”

„ Za każdym zwycięstwem stoją zwykli ludzie, ich męstwo i wiara w cel, któremu służą. Ich nazwiska często są nieznane, a sława należy się tylko wielkim wodzom. To konkurs  o drużynie króla Jana III i jego żołnierzu generale Marcinie Kątskim, który  nie patrzył na szlak wojenny z wysokości końskiego grzbietu, ale brnął podmokłymi drogami pod Wiedeń, bronić chrześcijaństwa.”

W ramach szkolnych obchodów Dnia Patrona Szkoły w dniu  9.10.2014r. odbył się II Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie . Do rywalizacji przystąpiło 13  uczniów  z klasy V-VI.  Zadania konkursowe obejmowały test wiedzy o życiu i działalności gen. Marcina Kątskiego. Uczniowie prezentowali wysoki poziom wiedzy , każdy z nich mógł zdobyć maksymalnie 30 punktów.

Po sprawdzeniu prac uczniów, wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce- KINGA NOWICKA – KL. VI

II miejsce- TOMASZ GORYCKI- KL. VI

- MARCELINA KOŁODZIEJ- KL.  VI

- PAULINA NOWAK- KL. VI

III miejsce- JADWIGA TUCZNIO- KL. VI

Organizatorzy konkursu – p. Alina Hołyst, p. Lucyna Pączek i p. Beata Grys dziękują  uczniom za zaangażowanie.

Zwycięzcom gratulujemy!